OZNAMY RŠ

OZNAM ŠKD

Od 1.1.2018 vstúpilo do platnosti VZN Mesta Lipt. Mikuláš, č. 10/2017/VZN, zriaďovateľa ZŠ, ktorým s účinnosťou od 1.1.2018 bola stanovená výška príspevku na činnosť ŠKD na 5,50 €/1mes. Ak do ŠKD z jednej rodiny chodí viac detí, na prvé dieťa je mesačný popatok vo výške 5,50 €, na každé ďalšie dieťa je 4,50 €.

SMERNICA 1/2017 A SMERNICA 2/2017

RŠ vydalo v januári 2017 dve nové smernice: Smernica č. 1/2017 o vydávaní vysvedčení /docx/ a Smernica č. 2/2017 o komisionálnych skúškach /docx/. Kliknutím na príslušnú smernicu sa zobrazí celý dokument.

UPOZORNENIE

RŠ upozorňuje na zákaz vstupu a zákaz používania posilovacích zariadení v areáli školy. Zákaz platí až do spustenia týchto zariadení do prevádzky.

OZNAM

RIADITEĽSTVO ŠKOLY V ZMYSLE ZÁKONA  Č. 245/2008 Z. z. § 140  ODS. 1 UPOZORŇUJE  RODIČOV,
ŽE KONZUMÁCIU JEDÁL A NÁPOJOV PRE STRAVNÍKOV V ŠKOLSKEJ JEDÁLNI JE MOŽNÉ USKUTOČNIŤ LEN V ČASE ICH POBYTU V ŠKOLE ALEBO V ŠKOLSKOM ZARIADENÍ.

ŽIADAME VÁS, ABY STE SVOJE DETI VČAS ODHLASOVALI
–DO 7:30,
/t.č.5523053/ PRÍPADNE PRVÝ DEŇ NEMOCI JE MOŽNÉ OBED ODOBRAŤ.

SMERNICA 3/2015

RŠ zverejňuje smericu č. 3/2015 týkajúcu sa štúdia žiakov v zahraničí. Jej celé znenie nájdete tu: Smerica 3/2015

NOVINKY V KOMISIONÁLNYCH SKÚŠKACH PRE ŽIAKOV ŠTUDUJÚCICH V ZAHRANIČÍ

Zásadná zmena je v tom, že sa upravuje povinnosť vykonať skúšky z vyučovacích predmetov, ktoré určí riaditeľ školy, na možnosť na základe žiadosti zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka.
Zmeny od 1.9.2015
1. Rodič príde s dieťaťom na zápis v SR.
2. Na zápis ide aj v zahraničí - do 15 dní oznámi riaditeľovi kmeňovej školy (teda v SR) názov a adresu školy, ktorú žiak navštevuje alebo potvrdí školu uvedenú v žiadosti. Toto bude robiť každý rok.
3. Žiak už nebude mať povinnosť vykonať skúšky z vyučovacích predmetov, ktoré určí riaditeľ školy, ale možnosť na základe žiadosti zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka. V žiadosti sa uvedú ročníky, za ktoré sa majú komisionálne skúšky vykonať.
4. Nová úprava nerieši kedy sa majú skúšky konať. Na termíne konania sa majú dohodnúť rodičia a škola najneskôr 15 dní pred ich konaním.